Choď na obsah Choď na menu
 


VANESSA HUDGENS

 

 

Obrazek

Celým menom Vanessa Anne Hudgens sa narodila 14. 12. 1988 v meste Salinas v Californii. Priatelia ju volajú Van, V, Vanney, Nessa alebo Baby V. Narodila sa v znamení strelca. Je čínsko - filipínskej (po matke) a írsko – americko - indiánskej národnosti (po otcovi). Meria iba 1,64 m. Páči sa jej červená farba, jej najobľúbenejší hudobný žáner je rock a medzi obľúbené jedlá patrí sushi a čokoláda. Z ročných období má najradšej leto. Je dobrá priateľka s Ashley Tisdale a Miley Cyrus (Hannah Montana). Rada nakupuje a pozerá horory. Je herečkou a speváčkou, no popritom stíha aj tancovať. Páči sa jej módny vkus Victorii Beckham.

Jej najneobľúbenejší predmet bol dejepis. Do školy chodila iba po 7.ročník, odvtedy sa vzdelávala doma.

 Je alergická na korenie a nemôže šepkať.

Ročne zarobí priemerne 2 milióny dolárov a je na 7. priečke rebríčka najlepšie zarábajúcich hviezd. Je hrdá na svojich rodičov, pretože, ako sama vraví, ju „dobre vychovali“.

Vanessina mama sa volá Gina Hudgens a otec Greg Hudgens. Okrem Vanessy majú ešte jednu dcéru, Stellu Teodoru, ktorá sa narodila 15. 11. 1995. Vanessina sestra je tiež herečka a robí modelku od svojich 4 rokov.

Nerada hovorí o svojom súkromí a nechce vyrábať škandály ako Paris Hilton alebo Lindsay Lohan.

Účinkovala v divadelných hrách - Evita, Carousel, The Wizard of Oz, The King & I, The Music Man, Cinderella, Damn Yankees, Among others.

Vanessa na obrazovkách vystupovala už ako 8-ročná. Začínala reklamami. V roku 2003 dostala úlohu Noel vo filme Thirteen (Trinásť). V lete roku 2004 si zahrala Tintin vo filme Thunderbirds. Vystupovala v rôznych show a seriáloch, napr. Quintuplets, Drake & Josh alebo The Suite Life of Zack and Cody.

Najväčší úspech zožala až v Disneyho filme High school musical, v roku 2006. Jej priatelia, ktorí plánovali ísť na kasting, nemohli a tak ju poslali namiesto nich. Na konkurze zaspievala pieseň Angels od Jessicy Simpson/Robbieho Williamsa. Konkurz vyhrala a na natáčaní filmu sa spoznala s jej terajším priateľom Zacom Efronom.

Onedlho dostala ponuku od Hollywood Records na nahranie vlastného CD, čo Vanessa okamžite prijala. Album vyšiel v septembri roku 2006 a má názov V. Obsahuje pop, rock a R&B. Natočila k nemu 2 videoklipy - Come back to me a Say OK (s kolegom z HSM a priateľom Zacom Efronom). Pesničky Let Go a Let´s Dance boli použité do reklamy pre ABC a pieseň Let´s dance sa objavila v americkej show Dancing with the stars.

17. augusta si druhé pokračovanie úspešného muzikálu High School Musical 2 na Disney Channel pozrelo 17 miliónov ľudí.

Napriek fámam, že by Vanessa nemala hrať v High school musical 3 kvôli škandálu s jej nahými fotkami, ktoré sa v septembri 2007 nešťastne dostali na internet, sa tak nestalo a Vanessa rolu študentky Gabrielly stvárnila aj v treťom a pre ňu poslednom filme o spievajúcich študentoch na East High, High School Musical 3: Senior Year a tento raz na veľkých plátnach. Za túto úlohu si vyslúžila cenu Kids Choice Award 2009 a nomináciu na MTV Movie Awards 2009.

1. júla 2008 jej vyšiel druhý album Identified a prvým singlom tohto albumu je pieseň Sneakernight. Album obsahuje 12 trackov plus 3 bonusové.

Okrem HSM3 v roku 2008 natočila film Bandslam, kde hrá outsiderku Sa5m. Cez leto 2009 ju čakajú ďalšie projekty. Bude účinkovať v televíznom filme Beastly, čo je zmodernizovaná verzia klasickej rozprávky Kráska a Zviera podľa novely Alexa Flinna. Jej „Zviera“ stvárni britský model a herec Alex Pettyfer.

Okrem toho sa veľmi teší na natáčanie akčnej fantasy drámy Sucker Punch v réžii Zacka Snydera (300, Watchmen). Film je o skupine dievčat, ktoré sa snažia ujsť z blázinca.

 

 

PIKOŠKY:

 

Vanessa je jediná, kto má na soundtracku HSM1 sólovú pieseň.

Keby mohla založiť nejaký školský predmet, bolo by to Dramatické umenie.

Najzvláštnejšie pre ňu bolo, keď prišlo malé dievčatko k nej do telocvične a začalo dvíhať ťažké závažia, aby mohlo byť pri nej.

Vanessa nie je príbuzná s Vanessou Anette Hudgens.

Pri natáčaní  videoklipu k piesni Everyday bol pre ňu trapas, keď jej kvôli vetru vyleteli šaty nahor a všetci videli jej spodnú bielizeň.

Najväčší vyrábači problémov (ako ich označil MK) boli podľa Vanessy z chlapcov Zac a Chris (Zeke) a z dievčat ona a Ashley.

Jej obľúbená scéna z HSM1 je pieseň We´re all in this together, kde všetci tancujú a spievajú.

 

Zdroj:www.hsm43.estranky.cz