Choď na obsah Choď na menu
 


Celé meno: Robert Thomas Pattinson

 

Dátum, miesto narodenia: 13.5.1986-Londýn-Anglicko

 

Prezývky: Rob, RPattz, Spunk Ransom

 

Výška:185cm

 

Filmy v ktorých hral: Ring of the Nibelungs, Vanity Fair, Harry Potter, Little Ashes, Twilight

 

Iné: hrá na gitaru,klávesy

 

 

 

Robert Pattison sa narodil v Londýne 13.5.1986, začal s herectvom vo svojich teenagerských rokoch v Barnes Theater Company v Londýne. Zahral si v hre Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a vyskúšal aj modeling. V roku 2004 dostal malú úlohu v nemeckej produkcii filmu The Ring of the Nibelungs a objavil sa vo filme Jarmark márnosť (Vanity Fair) s herečkou Reese Witherspoon. Hral aj vo filme The Woman Before in May (2005), ale tesne pred premiérou bol nahradený Tomom Rileyem.

 

 

 

 

 

A nakoniec - v roku 2005 bol vybraný do úlohy mladého čarodejníka Cedrik Diggoriho vo filme Harry Potter a Ohnivý pohár. Cedrik je študent Mrzimoru v Bradavicích a Harryho rival. Bojujú nielen o pohár v súťaži troch kúzelníckych škôl, ale aj o srdce Cho Changové.

Times Online ho nazval ako British Star of Tomorrow (Britská herecká nádej, Britská hviezda zajtrajška), tiež sa hovorí, že je nástupcom Judeho Lawa. Robertov vzor je ale Jack Nickolson. Robert rád športuje, má rád snowboarding, futbal a lyžovanie. Okrem toho hrá na gitaru a klávesy.

Obrázok

 

Obrázok

Zdroj:www.naj-celebrity.estranky.sk