Choď na obsah Choď na menu
 


ASHLEY TISDALE

 

 

Obrazek

Ashley Michelle Tisdale sa narodila 2. 7. 1985 vo West Deal, v New Jersey, USA. Jej znamenie rak. Ashley je herečkou, speváčkou a zároveň i modelkou. Má staršiu sestru Jennifer Kelly Tisdale, ktorá je tiež herečka. Ich rodičia sa volajú Lisa a Mike Tisdale. Ashleyiným obľúbeným hercom je Jake Gyllenhaal, s ktorým mala jednu scénu vo filme Donnie Darko. Favorizuje herečke Kate Hudson a jej obľúbený film je Ako stratiť chlapa za 10 dní. Jej obľúbenými značkami oblečenia sú Diesel, Bebe, Urban Outfitters a Forever 21. Ash neznáša matematiku, lebo, ako sama hovorí, nie je v nej dobrá. Pôvodne mala hnedé kučeravé vlasy.

Začínala hraním v seriáloch, ako napr. Smart Guy, 7th Heaven, Grounded for Life, Boston Public, Strong Medicine, Charmed a Beverly Hills, 90210. V roku 2001 mala malú úlohu vo filme Donnie Darko. Dlhší čas hrala jednu z hlavných postáv v Disney seriáli The Suite Life of Zack & Cody, skončila v roku 2008.

Najväčšiu slávu jej však priniesla úloha rozmaznanej ružovej barbie Sharpay Evansovej vo všetkých troch  High School Musical (najviac si zahrala v High School Musical 2, no ako jedna z hlavných predstaviteľov sa vyskytovala aj na veľkých plátnach v High School Musical 3: Senior Year). Vďaka HSM spoznala tanečníka Jareda Murilla, s ktorým chodila necelé 3 roky. Spoznala i jednu z jej súčasných najlepších priateliek, Vanessu Hudgens.

Na strednej škole nehrala v žiadnom muzikáli, lebo, podľa nej ju učiteľ nemal rád.

Hlavnú úlohu získala aj v televíznej tínedžerskej komédii Picture This a dabuje Candy v kreslenom Disney seriáli Phineas & Ferb.

Cez leto 2009 sa nám predstaví v akčnej fantasy komédii Aliens in Attic (pôvodný názov They Came From Upstairs) o rodine, ktorá sa vyberie na dovolenku, avšak skoro zistia, že v ich príbytku nie sú sami.

Tizz sa venuje aj hudbe. V 12 rokoch spievala pre amerického prezidenta Billa Clintona. Okrem toho, 6. 2. 2007 jej vyšiel debutový album s názvom Headstrong. V Amerike zožal veľký úspech a získala zaň zlatú platňu. Nahrala videoklipy He Said She Said, Kiss The Girl, Suddenly a Not like that. Pieseň He Said She Said pre ňu napísal frontman skupiny One Republic, Ryan Tedder.

16. júna 2009 má v Amerike vyjsť jej druhý album Guilty Pleasure. Obsahuje niekoľko piesní, ktoré aj sama napísala. Opäť sa prefarbila nahnedo a najnovším albumom chce všetkým odkázať, že už nie je „Disney girl“. Prvým singlom albumu je pieseň It´s Alright, It´s Ok. Všetky jej videoklipy režíroval Scott Speer, s ktorým nedávno, po rozchode s Murillom, začala chodiť.

Keď jej niekto položí otázku, čo je pre ňu dôležitejšie – herectvo alebo hudba, nikdy si nevie vybrať a povie oboje. „Herectvo je o hraní rozdielnych postáv. Hudba je zase len a len o mne, o tom, kto som.“

 

 

 

PIKOŠKY:

Jej pôvodná farba vlasov je hnedá a v detstve bola aj kučeravá. „Mala som rada svoje kučeravé vlasy. Ale dala som sa na blond. Väčšina zlých báb vyzerá takto.“

Ashley zbožňuje Vianoce kvôli svetlám a ozdobám.

Na strednej škole najradšej jedla pizzu a sendviče.

Keby mohla v škole založiť nejaký predmet, založila by „Ako si robiť (upravovať) vlasy“.

Najzvláštnejšie pre ňu bolo, keď ju fanúšik pozval na šalát. Odpovedala len „nie“.

Zdroj: www.hsm34.estranky.cz